Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Dzieci a sport - wybór sportu dla dziecka

Wyjątkowo spotkałyśmy się w ostatni dzień września czyli w piątą niedzielę miesiąca. Pomimo deszczowej pogody dotarło sporo mam, a na podłodze bawiło się bardziej lub mniej zgodnie dużo dzieci. Dzieciom zupełnie nie przeszkadzało, że zaginęły nasze Matecznikowe zielone dywany i na płytkach układały tory czy oglądały książeczki. Z kolei mamy zgromadziły się przy herbacie oraz cieście.

Dominowały wśród dzieci dwulatki jednak część mam ma też starsze dzieci, stąd zaproponowany temat: "Jaki sport wybrać dla dziecka?" zaczyna być już na czasie. Przygodę ze sportem zwykle zaczyna się w wieku 3 lat, ale w przypadku wielu sportów np. sportów walki trzeba sporo zaczekać. Już najmniejsze dzieci mogą uczyć się pływać, potem przychodzi czas na hulajnogę i rowerek biegowy. Czterolatki mogą zacząć naukę jazdy na rolkach, łyżwach czy zapoznanie z piłką nożną, a pięciolatki mogą tańczyć czy jeździć na nartach.

Często wybór sportu jest powiązany ze sportami, które uprawiają rodzice. Moje dzieci uczą się jazdy na rolkach, łyżwach, tańca oraz wspinaczki. Synek jednej z mamy poszedł w stronę piłki nożnej. Należy pamiętać, że nie każdy sport spodoba się każdemu dziecku. To że dziecko sąsiada lubi chodzić na zajęcia do Płaszowianki niekoniecznie oznacza, że spodoba się też naszemu dziecku. Warto jednak próbować różnych sportów, by znaleźć to, co przyniesie dziecku satysfakcję. Sport to zdrowie, więc niech nas nie zraża, gdy po miesiącu dziecko zrezygnuje z lekcji baletu czy jazdy na łyżwach. W Krakowie jest mnóstwo możliwości, by spróbować różnych dyscyplin sportowych. 

Będzie...


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa