Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

31-01-2010 r. 4. niedziela zwykła

 1. Dobiega końca czas śpiewania kolęd i zachowania świątecznego wystroju kościołów i mieszkań; w tradycji polskiej czas ten trwa do Święta Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie nabożeństwo kolędowe, które odbędzie się w kościele o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu czcić będziemy:
  • we wtorek - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane tradycyjnie w Polsce - Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapalona świeca ma nam przypomnieć Chrystusa, który oświeca drogi naszego życia. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy św. o godz. 6:30, 9:00, 16:30 i 18:00, a w kaplicy o godz. 18:00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego, dniem modlitwy za osoby, które poświęciły swoje życie na służbę Bogu i ludziom w licznych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prosić będziemy również o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne, niejednokrotnie borykające się z trudnościami materialnymi.
  • w środę - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu po Mszach św. zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo z prośbą o zachowanie od chorób gardła
  • w piątek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • w przyszłą niedzielę po Mszach porannych zmianka tajemnic różańcowych
 3. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę o 17:30, a do MBFatimskiej w sobotę o godz. 17:30.
 4. Informujemy, że w kościele parafialnym w I czwartek o godz. 17:00 odbywa się nabożeństwo "Godziny Świętej" prowadzone przez Sercańską Wspólnotę Świeckich połączone jest ono w Roku Kapłańskim z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy Wszystkich do wspólnej modlitwy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich oraz Członków Apostolatu Margaretka.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi św. w piątek w kościele od godz. 16:00 Msza święta o 16:30. W kaplicy spowiedź o godz. 17:30, Msza św. o 18:00. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele tradycyjnie adoracja przed cu­downym obrazem MB Płaszowskiej od 19:00 do 21:37 - zapraszamy do liczniejszego udziału w tym modlitewnym czuwaniu Od godz. 21:00 rozpocznie się tzw. Wieczór z Janem Pawłem II.
 6. Od poniedziałku wznowione zostaną odwiedziny duszpasterskie (kolęda). W czasie kolędy kancelaria czynna tylko w soboty od godz. 8:00 do 10:00.
 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiarę kwartalną na budowę nowego kościoła.
 8. Zbliża się Środa Popielcowa, w czasie której na znak pokuty posypywane są nasze głowy popiołem. Popiół ten pochodzi ze spalenia palm poświęconych w Niedzielę Palmową. Bardzo prosimy was o przyniesienie do kościoła i kaplicy zeszłorocznych palm, abyśmy mogli je spalić i uzyskać potrzebny popiół.
 9. Witamy w naszej wspólnocie duszpasterskiej Księdza Ryszarda Misia, który przez kilka miesięcy będzie pomagał nam w parafii. Ksiądz Ryszard wiele lat był misjonarzem w Finlandii. Później Radnym Generalnym w Rzymie, a przez ostatnie trzy lata wiceprowincjałem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów. Życzymy Księdzu Ryszardowi błogosł. Bożego, opieki MB Płaszowskiej i Fatimskiej oraz życzliwości od spotykanych wiernych.
 10. Znaczne spadki temperatur stwarzają poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych, a także nietrzeźwych. Bardzo prosimy o pomoc i wrażliwość sąsiedzką, która może komuś uratować życie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo podczas mrozów. Należy zawiadomić Straż Miejską lub policję za każdym razem, kiedy widzimy osobę leżącą na ulicy lub na ławce, kiedy wiemy o ubogich sąsiadach przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Na terenie Małopolski istnieje wiele placówek, które udzielają pomocy takim ludziom. Oni naprawdę nie muszą stać się ofiarami mrozu.
 11. W ubiegłą niedzielę dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi na Haiti zostało zebranych 6 015 zł. Za wyobraźnię miłosierdzia składamy serdeczne podziękowanie "Bóg zapłać".
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także do czytania Pisma Świętego.
 13. W minionym czasie odeszli od nas do wieczności: Bronisława Bobek i Zdzisław Fugiel. Módlmy się dla nich o szczęśliwość wieczną: "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci"

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy radosnego przeżywania niedzieli.
Na nadchodzący tydzień: pracy, nauki,
sesji egzaminacyjnej obfitości łask Bożych
i opieki Matki Bożej Gromnicznej.
Wszystkim Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa