Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-03-03 III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od poniedziałku tj.04.03 dzieci ze Szkoły nr 47 przy ul. Myśliwskiej będą przeżywać rekolekcje szkolne, prowadzone przez siostry Karmelitanki. Rekolekcje potrwają do środy włącznie (4-6 marca) i odbywają się w szkole na sali gimnastycznej. Uwaga nowością jest zmiana organizacyjna polegająca na tym, że rodzice muszą zwalniać dzieci, a nie jak do tej pory było, że automatycznie wszystkie dzieci uczęszczające na lekcje religii mogły brać udział w nauce rekolekcyjnej. Prosimy więc rodziców, by napisali zgodę na udział w rekolekcjach przez 3 dni (jedna godzina lekcyjna dziennie) dla swoich dzieci i przekazali je wychowawcom na piśmie lub za pomocą Librusa. Natomiast popołudniu od poniedziałku do środy zapraszamy wszystkie dzieci, także spoza SP 47 do kościoła, na naukę i spotkanie z siostrami na godz. 17:00.
 2. W najbliższy czwartek z kolei rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Jezuita Robert Więcek SJ. Rekolekcje będą trwać do niedzieli włącznie (a więc od 7 do 10 marca). Zasadnicze godziny rekolekcyjne to Msze św. z nauczaniami o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30. Foldery z programem rekolekcji dla dorosłych są do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła. Program jest również na stronie internetowej naszej parafii i na banerze przed kościołem. W sobotę będziemy zbierać ofiary na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Ojca rekolekcjonistę.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • I środa miesiąca - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy szczególnie za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania do służby Bożej w kościele.
 4. Rozważanie rekolekcji Oddanie 33 w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 5. W najbliższą środę, 6 marca o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie chętnych do uczestnictwa w przy parafialnym klubie dyskusyjnym na temat aktualnych wydarzeń, mających wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Zapraszamy tych, którzy już byli na tych spotkaniach oraz tych, którzy są zainteresowani bieżącą problematyką społeczną. Każdy głos w dyskusji będzie ważny. Kolejne spotkania będą odbywać się cyklicznie w I i III środa miesiąca. Tak więc: środa, godz. 19:00 – spotkanie dyskusyjne.
 6. W przyszłą niedzielę parafialny zespół „Caritas” będzie rozprowadzać Baranki Wielkanocne, ozdoby świąteczne oraz palmy na Niedzielę Palmową. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących parafian. Natomiast do 20 marca można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc ją do kościoła, zakrystii czy kancelarii. Można też złożyć dar do skarbonki z napisem „Caritas”. Chcemy też wesprzeć żołnierzy na Ukrainie i ich rodziny przed Świętami. Można włączyć się w te inicjatywy na różne sposoby w porozumieniu z ks. Proboszczem.
 7. Wprowadzamy na czas Wielkiego Postu tzw. Stały konfesjonał, czyli Spowiedź sakramentalna od poniedziałku do soboty od godz. 15:00 do 16:00.
 8. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic w sobotę 16 marca. Zapisy w zakrystii, są jeszcze miejsca.
 9. Zapraszamy chłopców do zostania ministrantami w LSO. Chętnych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 10m arca na godz. 11:30 do zakrystii w kościele.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz „Staś” dla dzieci.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu rekolekcji.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa