Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Aktualności chóru

Recto Tono u Karmelitów - koncert kolęd

W niedzielny wieczór 26 stycznia nasz chór Recto Tono, pod dyrekcją pana Pawła Heroda koncertował gościnnie w kościele Karmelitów na Piasku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia (miniaturka z lewej strony.

 

Goście z Niemiec

W 2014 r. Dyrygenci Chóru pod wspólną nazwą Volare Cantare nawiązali współpracę z dyrygentką chóru z Niemiec "Die Vielharmonie Sachsenhausen", który to chór pragnął przyjechać do Polski a przy okazji spotkać się z chórem polskim i razem zaśpiewać. Poszukiwali kontaktu przez Internet.

To strona internetowa Naszych Gości: http://vielharmoniechor.de

20 października 2014 odbyło się pierwsze spotkanie z Naszymi Gośćmi z Niemiec i pierwsza próba w naszym kościele w Płaszowie, a 22 października – połączony chór niemiecko – polski dał Koncert „OBDARZ NAS POKOJEM” w Bazylice oo. Jezuitów przy ul. Kopernika 26, nad którym Patronat Honorowy objął Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej we Frankfurcie - Klaus Sturmfels.

III miejsce Chóru Parafialnego...

...na XXII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”!

Ad maiorem Dei gloriam!

W niedzielę 27 stycznia 2013 r. nasz Chór Parafialny Recto Tono wraz z Chórem Cantionis z Prus, pod wspólną nazwą Volare Cantare, zdobył III miejsce na XXII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”, w którym wzięło udział wiele zespołów z Polski i zagranicy.

Chór parafialny

Chór parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Płaszowie „Recto Tono” został założony w listopadzie 2001 roku. W swoich szeregach skupia śpiewaków - amatorów, którzy swoimi umiejętnościami, dobrymi chęciami, poświęcając czas starają się wzbogacić oprawę muzyczną uroczystości religijnych w parafii. Przede wszystkim w Boże Narodzenie, Triduum Paschalne, Wielkanoc, Boże Ciało, Odpust parafialny, św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i podczas wielu innych uroczystości.

Złożony repertuar zespołu to utwory religijne, zarówno liturgiczne jak i koncertowe, związane z różnymi okresami roku kościelnego, świętami. Szczególne miejsce zajmuje śpiew gregoriański, może trochę współcześnie zapomniany ale właściwy i nadal obowiązujący dla Liturgii Kościoła. Zespół wykonuje utwory tak jednogłosowe jak i polifoniczne, utwory a'cappella oraz z towarzyszeniem organów.

W latach 2011-2014 zespół współpracował z chórem „Cantionis” z Prus, czego efektem były liczne wspólne projekty artystyczne oraz nagrody na konkursach, m.in. I miejsce
w nowohuckim konkursie kolęd i pastorałek (2012, 2013), III miejsce w ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach (2013).

Prowadzącym zespół jest Paweł Herod - organista, dyrygent i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel akademicki, czuwający nad repertuarem, interpretacją
i poprawną emisją głosu.

Opiekunem duszpasterskim zespołu jest ks. proboszcz Zenon Siedlarz SCJ.

Próby chóru odbywają się w każdy poniedziałek o 18:45 w salce parafialnej. Zapraszamy!

Chór Recto Tono
 
Chór parafialny „Recto tono”, pod dyrekcją p. Pawła.
Spotkania w poniedziałki o godz. 18:45. Zapraszamy „stare i nowe osoby”
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa