Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Ferie w górach

W drugim tygodniu ferii wybraliśmy się na zimowisko do Kościeliska obok Zakopanego, aby trochę odpocząć i zregenerować siły do pracy w drugim semestrze. Było nas około 19, około dlatego, ponieważ kilka osób musiało trochę wcześniej wrócić do Krakowa. Podczas wyjazdu spędzaliśmy czas aktywnie. Oprócz jazdy na nartach i łyżwach chodziliśmy po górach. Byliśmy w dwóch dolinach: Chochołowskiej i Kościeliskiej oraz zdobyliśmy szczyt liczący ponad 1600 m n.p.m.- Grześ.

Pielgrzymka do Kalwarii

kalwaria13-thmJak co roku, na zakończenie wakacji, sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej było miejscem pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej. Również z naszej parafii udała się tam grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z opiekunem, ks. Grzegorzem. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Obecnych było wielu kapłanów, dzieci, młodzież i dorośli, którzy w wakacje uczestniczyli w rekolekcjach oazowych.

OŻK 2013

Pojawił się już grafik Rekolekcji Wakacyjnych OŻK 2013 na stronie głównej krakowskiej oazy. 

Wielkopostny Rejenowy Dzień Wspólnoty

   zaproszenie na dzien wspolnoty9 marca 2013r. odbył się Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty, dla naszego rejonu trzeciego, o temacie "Przyjacielu, po coś przyszedł?". Od dwóch tygodni przygotowywaliśmy się do tego dnia, a z samego rana były poprawiane ostatnie niedociągnięcia związane z przyjęciem gości i umożliwienia im głębokie przeżycie duchowe tego wydarzenia.

Rozpoczęcie roku formacyjnego

5 września 2012 wszyscy zrzeszeni w grupach parafialnych rozpoczęli nowy rok formacyjny Mszą Świętą, którą celebrowali księża opiekuni. Po mszy młodzież udała się do altanki koło plebani, gdzie było można zjeść kiełbaskę z grilla oraz potańczyć przy muzyce puszczanej przez DJ Piotr "POKI" Pokój. Odbył się również "chrzest animatora", który przeszło pięcioro nowo pobłogosławionych animatorów.

Kalwaria 2012

Jak co roku, 1 września 2012 roku odbyła się czterdziesta pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej. W wydarzeniu tym wzięła udział młodzież  zrzeszona w różnych grupach w naszej parafii pod opieką księdza Łukasza i księdza Grzegorza. Po dojechaniu na miejsce wzięliśmy udział w drodze krzyżowej, a po niej rozpoczęły się przygotowania do Mszy Świętej, którą celebrował  ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Pięcioro naszych animatorów należało do grona osób, które na tej Mszy Świętej otrzymały błogosławieństwo do swojej posługi. Czas wolny po eucharystii był okazją do spotkania z kolegami i koleżankami poznanymi na rekolekcjach wakacyjnych. Wróciliśmy do Krakowa w doskonałych nastrojach, gotowi do kontynuacji formacji i pogłębiania naszej relacji z Bogiem.
Strona 1 z 5
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa