Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Aktualności-RSM

Wł[ON]czeni w Chrystusa

Świadectwo z 23 Sercańskich Dni Młodych

Dziękuję Ci Panie za krzyż, cenę jaką na nim zapłaciłeś. Dziękuję, że dźwigałeś za mnie mój grzech. Dziękuję za przebite gwoździami dłonie, za przebite włócznią serce z którego wytrysnęła krew i woda. Ten sposób pokazałeś swoją cudowna łaskę i moc, objawioną w dwóch najpiękniejszych sakramentach – Chrzcie i Eucharystii.

Japonia w Płaszowie

japonia thmJapońskie smaki, japońskie zielone herbatki w proszku… Niby nic szczególnego, ale dla ludzi, którzy próbują tego pierwszy raz w życiu jest czymś całkowicie odmiennym. Różnica kulturowa między Polską, a Japonią jest ogromna. W ostatni piątek, tzn. 12 lutego, mięliśmy okazję spróbować tego na własnej skórze. Kinga, która w grudniu ubiegłego roku była na wymianie w kraju kwitnącej wiśni, postarała się nam przybliżyć jego kulturę.

Dolina Pięciu Stawów

W drugim tygdniu ferii razem z ks. Jakubem wybraliśmy się na wycieczkę w góry. Naszym celem była Dolina Pięciu Stawów Polskich. Droga upłynęła nam na rozmowach i zabawach na śniegu. Przemoknięci i pełni wrażeń wróliliśmy wieczorem do Krakowa.

Wyprawę uważamy za udaną!  

Raport z akcji „Odnaleźć Kota”

Dnia 25 stycznia br. płaszowska grupa RSMowiczów z Krakowa wybrała się na wycieczkę którą zaplanował wspomniany w tytule Kot(czyt. ksiądz Jakub Kopystyński). Miejscem zbiórki był plac przed kościołem parafialnym, czas wyznaczono na godzinę 9.00. W skład uczestników wchodzili kolejno: Jolanta Poznańska, Weronika Dudek, Karolina Dziedzic, Klaudia Muzyk, Szymon Tyranowski, Joanna Łazarów, Damian Pelc oraz Kinga Godawska. W późniejszym czasie dołączyły Joanna Gibała oraz Anna Augustyn.

Miejsce i temat wycieczki nie były znane.

SDM 2015

Jak co roku początek wakacji rozpoczęliśmy wspólnym wyjazdem na Sercańskie Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznych spotkań było kontrowersyjne wydrążenie „Skazani na Miłość”. Czy na miłość, która przecież wypływa z wolności, można być skazanym, czyli poddanym wbrew swojej woli? Na to pytanie próbowaliśmy przez te dni odpowiedzieć.

Strona 1 z 16
Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa