Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-04-07 II Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Bezpośrednio po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy w kościele 80 tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji dziękujemy wam za wszelką aktywność dla potrzebujących. Znakiem szczególnym wrażliwości na innych jest nasza parafialna lodówka, do której wielu przynosi żywność. Dziękujemy osobom z naszego parafialnego zespołu Caritas i tym wszystkim, którzy wspierają inicjatywę pomocy na rzecz Ukrainy. Cały czas możemy dzielić się tym co mamy (art. spożywcze, chemiczne), gdyż pomoc jest potrzebna cały czas.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek (jutro) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jutro w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 i 1800. Na Mszach św. o godz. 10:00 i 18:00 będzie przyjęcie do duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i deklaracje są na stolikach przy wyjściu z kościoła oraz będą rozdawane po niektórych Mszach św. przy wyjściu z kościoła.
  • II środa miesiąca – o godz. 10:00 spotkanie matecznika. O godz. 17:30 na Nabożeństwie do MB Płaszowskiej modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci. O 18:00 Eucharystia w tej intencji oraz w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Po Mszy św. krótka konferencja: Jak pomagać duszom w czyśćcu i modlitwa w ich intencji. O godz. 19:00 spotkanie dla mężczyzn.
 3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie rodziców odnośnie rocznicy I Komunii świętej. Natomiast w środę o godz. 19:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XVI Tydzień biblijny. Po każdej Mszy św. w tym dniu będzie możliwość zapisania się do Kręgu biblijnego w naszej parafii. Spotkania biblijne są w czwartki w godz. 19:00 do 20:00. Bliższe informacje u ks. Wojciecha i ks. Zenona.
 5. W przyszłą niedzielę (14 kwietnia) będziemy gościć ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa Medycznego. Na zakończenie każdej Mszy Świętych powiedzą krótkie świadectwo a po Mszach Świętych o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 w sali domu parafialnego wygłoszą prelekcję na temat udarów mózgu oraz zawałów serca. Ratownicy będą przeprowadzać ćwiczenia z niesienia pierwszej pomocy przy użyciu sprzętu ratowniczego. Będą równie zbierać ofiary do puszek na działalność fundacji przy wyjściu z kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę na godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie wielkanocne osoby starsze, samotne.
 7. Organizujemy jako parafia wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – Medjugorie od 22-29 czerwca br. (bez przejazdów w nocy a noclegi w pokojach dwu lub paru osobowych). Koszt 800 zł + 335 euro. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie, na stolikach przy wyjściu z kościoła, na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Proboszcza.
 8. Serdecznie zapraszamy na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 19-21.04.2024. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej www.serceboga.pl
 9. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Henryka Spiszak oraz śp. Łukasz Piskorz (Msza św. pogrzebowa śp. Łukasza jutro o godz. 12:00 w naszym kościele). Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
 10. Dziś wybory samorządowe. Zagłosujmy według naszego sumienia.
Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024

Boże Ciało 2024

Boże Ciało 2024
30 maja 2024

Koncert pieśni maryjnych 2024

Koncert pieśni maryjnych 2024
26 maja 2024

Bierzmowanie 2024

Bierzmowanie 2024
23 maja 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa