Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia. Święto Świętej Rodziny - 27 grudnia 2009 r.

  1. Dzisiejsze Święto przypominana nam, że Chrystus – jak każdy człowiek – przychodzi na świat w rodzinie, w atmosferze miłości i troski, których nic nie zastąpi. Nazaret uczy nas, że rodzina jest wspólnotą życia i miłości i posiada nierozerwalny charakter. Uczmy się od Świętej Rodziny, że wychowanie rodzinne jest niezastąpione i w sferze społecznej ma ono pierwszorzędne znaczenie. Po Mszach świętych błogosławieństwo wszystkich dzieci.
  2. W czwartek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym wspominamy św. Sylwestra I, papieża. Jest to sposobny czas, aby zapytać się: jak przeżyliśmy ten kolejny Rok Łaski od Pana. Za wszystko, co dobre trzeba Bogu dziękować, natomiast za wszelkie nasze słabości i niewykorzystanie Bożych darów przepraszać. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji, natomiast o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku zarówno w kościele jak i w kaplicy. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny. O północy biciem dzwonów powitamy Nowy Rok.
  3. W piątek będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – jest to Światowy Dzień Pokoju. Matkę Bożą prośmy o pokój w naszych sercach, w naszych rodzinach i na całym świecie. Składka noworoczna przeznaczona jest na utrzymanie katedry wawelskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź… w celu uproszenia Bożej mocy na cały nowy rok. 
  4. W sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  5. Odwiedziny chorych w domach w czwartek od godz. 8:00. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele tradycyjnie adoracja przed cudownym obrazem MB Płaszowskiej od 19:00 do 21:37.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 w kościele i 9:30 w kaplicy zmianka tajemnic różańcowych.
  7. Przypominamy, że przez okres odwiedzin duszpasterskich – kolędy kancelaria czynna będzie tylko w soboty od godz. 8:00 do 10:00. Woda święcona znajduje się w przedsionku furty klasztornej i w zakrystii kaplicy.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Wszystkim życzymy radosnego przeżywania okresu bożonarodzeniowego
Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa