Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Scholka w Węglówce 2008

Już tradycją w naszej parafii stały się wyjazdy scholii na wakacje z Bogiem. Każdy wyjazd jest inny, każdy ma swoje atrakcje i niezapomniane chwile. W zeszłym roku widziano nas w Świnoujściu a dokładnie na plaży, gdzie godzinami doświadczaliśmy piękna i radości naszego morza. Koła ratunkowe towarzyszyły nam dosłownie wszędzie nawet w kościele i właśnie po tym rozpoznawano naszą Scholę z Płaszowa.

Pobyt w Węglówce to zupełnie coś innego. Piękny krajobraz tyle że góry trochę zasłaniają. Nas to jednak nie zrażało i każdego dnia zażywaliśmy górskiego powietrza i kąpieli w górskim potoku. Było wiele zabawy, wiele radości, wiele sportu, gimnastyki itd. Najcenniejsze było to, że mieliśmy swój własny dom, Dom rekolekcyjny i czuliśmy się swobodnie. Nie zapomnieliśmy o modlitwie porannej i wieczornej oraz przy posiłkach, ale najważniejszym punktem dnia była Msza święta. Do niej to przygotowywaliśmy się solidnie poprzez śpiew i inne posługi.

„Tego jeszcze nie było” powiedział ktoś trochę zgorszony zobaczywszy małe dziewczynki dzwoniące i służące do Mszy św. To prawda, to był nasz nowy eksperyment, który się naprawdę udał. Trzeba było widzieć jak te małe dziewczynki z wielkim zaangażowaniem, z wielką pobożnością i szacunkiem podchodziły do ołtarza. Nie musiał ksiądz robić wszystkiego sam. Poczuliśmy, że wszyscy bierzemy udział we Mszy św., wszyscy mamy wpływ na piękno liturgii. Nie było widać znudzenia, zniechęcenia, obojętności – wszystko stawało się każdego dnia fascynacją i zaciekawieniem. Obawiamy się tylko jednego żeby scholka nie chciała „wygryź” naszych ministrantów. Ale to chyba od nich też zależy.

Schola - Dzieci Maryi

Dziecięca schola muzyczna „Dzieci Maryi”

Zapraszamy do włączenia się w śpiew dzieci od najmłodszych lat!

Spotkania w piątki o 17:00 i w niedziele o 11:15.

Prowadzący – p. Paulina i ks. Zenon

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa