Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Wakacje w Węglówce

W dniach 19-22 sierpnia dzieci z naszej parafii pod opieką ks. Jakuba Kopystyńskiego i trzech pań opiekunek wybrały się do Węglówki.

We wtorek nasza nieduża grupa wyruszyła z parkingu już o godzinie 8.00 do Węglówki. Podróż przebiegła spokojnie, gdy dotarliśmy na miejsce rozpakowaliśmy się. Od pierwszego dnia trwała zacięta walka o plusy w ramach konkursu „Na dobrą duszę wyjazdu”. Wieczorem poznaliśmy obowiązujące zasady i siebie nawzajem.

Następnego dnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Szczyrzyca . Tam ks. Jakub odprawił Mszę Świętą w zabytkowym kościele ojców cystersów. Później odwiedziliśmy muzeum klasztorne pod opieką kleryka Antoniego. Oglądaliśmy starą broń, zbroje, księgi i szaty liturgiczne cystersów. Następnie wyruszyliśmy na Górę św. Jana po drodze mijając sady pełne jabłoni. Wróciliśmy do ośrodka zmęczeni, ale i zadowoleni z wycieczki. Po kolacji odbył się pokaz filmowy, na którym wspólnie obejrzeliśmy „Krainę Lodu”.

Czwartek od rana zapowiadał się deszczowy nasza grupa na przekór pogodzie po śniadaniu rysowała, malowała i wycinała z papieru nasze wspomnienia z wczorajszej wycieczki. Plakaty, które powstały powiesiliśmy na jadalni, aby umilały nasz pobyt . Po południu pogoda pozwoliła na krótki spacer po okolicy i do sklepu. Wieczorem panie opiekunki zorganizowały quiz z wiedzy o naszej grupie, następnie po Mszy Świętej odbył się pogodny wieczorek połączony z grillem, pomimo pochmurnej pogody dobrze się bawiliśmy.

Piątek pogoda była łaskawsza i zaświeciło piękne słońce. Dzięki temu udało nam się rozegrać „Baloniadę”. Śmiechu i wody było co nie miara. Korzystając z pogody zrobiliśmy własnoręcznie różańce z koralików na rozłożonych kocach na polu. Po obiedzie niestety zaczęliśmy się pakować, odbył się apel podsumowujący nasz wyjazd i ruszyliśmy z powrotem do Krakowa.

Kończąc, na naszym wyjeździe nie było czasu na nudę, a jak ktoś się nudził to tylko w „pocie czoła”. Teraz zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień w galerii zdjęć i zapraszamy za rok!  

Schola - Dzieci Maryi

Dziecięca schola muzyczna „Dzieci Maryi”

Zapraszamy do włączenia się w śpiew dzieci od najmłodszych lat!

Spotkania w piątki o 17:00 i w niedziele o 11:15.

Prowadzący – p. Paulina i ks. Zenon

Ostatnie zdjęcia

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024

Niedziela Palmowa 2024

Niedziela Palmowa 2024
24 marca 2024


Będzie...

14-04 16:00 - 17:30
Sptkanie wielkanocne

19-04 - 21-04
kurs "Nowe życie"


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa