Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Na ratunek bezbronnym

Przyjęcie Duchowej Adopcji stanowiło główny punkt Uroczystości Zwiastowania Pańskiego - Dnia Świętości Życia w naszej Parafii.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiona została litania w intencji życia oparta na tekstach Starego Testamentu. Zebrani polecali Bogu także wszystkie osoby, które dopuściły się aborcji i prosiły o łaskę przebaczenia matkom i ojcom, którzy nie mieli odwagi przyjąć dziecka, które im Bóg powierzył. Po adoracji rozpoczęła się koncelebrowana Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a opiekun Duchowej Adopcji - ks. Bartosz wygłosił do zebranych krótką homilię.

Po kazaniu wszyscy, którzy chcieli przystąpili do ołtarza i podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, przyrzekając systematyczną, codzienną modlitwę i wyrzeczenia, które podejmą przez najbliższe 9 miesięcy. W tym roku w naszej parafii w to piękno dzieło obrony życia poczętego włączyły się 64 osoby.

Więcej o Duchowej Adopcji


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Czym jest duchowa adopcja

Jan Paweł II - obrońca życiaCo roku w święto Zwiastowania odbywa się uroczystość, na której wierni, chcący podjąć trud modlitwy w obronie życia gromadzą się wokół ołtarza i składają przyrzeczenie. Czym jest Duchowa Adopcja, kto może się jej podjąć i dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowieź w poniższym artykule.

Więcej…

Obrzęd duchowej adopcji

Jak wygląda uroczystość. Do czego zobowiązują się uczestnicy. Przedstawiamy przebieg uroczystości dla wszystkich chętnych.

Więcej…

Jan Paweł II w obronie życia

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka
(Nowy Jork, ONZ.2.10.1979 r.)

Więcej…

Jasnogórskie Śluby Narodu

26 sierpnia 1956 roku

Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!
Królowo świata i Polski Królowo!

Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

Więcej…

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Więcej…

Ostatnie zdjęcia

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024

Niedziela Palmowa 2024

Niedziela Palmowa 2024
24 marca 2024Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa