Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolne wybrane postanowienia.

Zapraszamy do podjęcia tak pięknej modlitwy i ofiarnego daru siebie na rzecz najbardziej bezbronnych niewinnych istot. W niedzielę poprzedzającą. 26.III.2006r.w kościele i kaplicy będą wyłożone foldery z dokładnymi informacjami Duchowej Adopcji oraz przyrzeczenia.

W naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji podejmowane jest od 2001 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzień Świętości Życia i co roku w tym dniu kilkadziesiąt osób składa przyrzeczenia duchowej adopcji. Tym osobom dziękujemy, "Bóg zapłać" za podjęty trud modlitwy w intencji dziecka poczętego a jeszcze nienarodzonego. Mamy jednak nadzieje, że grupa osób, która podejmuje się duchowej adopcji dziecka poczętego będzie z każdym rokiem większa. Serdecznie Was Drodzy Parafianie zapraszamy i powierzamy Was i to Dzieło Matce Bożej Płaszowskiej w tajemnicy Bożego macierzyństwa.
Matko Boża Pięknej miłości módl się za nami.

Z nowenny do Matki Bożej Płaszowskiej:
Bądź opiekunką rodziców decydujących się na zapoczątkowanie cudu nowego życia. Otocz opieką poczęte życie, przez matczyną i ojcowska o nie troskę. Zapewnij bezpieczeństwo nienarodzonych w obliczu współczesnych pokus i zagrożeń.

Prosimy Cię, Matko Boża Płaszowska

 

Animatorami grupy Duchowej Adopcji w naszej parafii są:
  Alicja i Stanisław Jasiński, ul. Gromadzka 1, tel. (012) 656-48-85.
Opiekunem duchowym grupy jest ks. proboszcz Zenon Siedlarz SCJ

W Każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację w intencji obrony dzieci nienarodzonych do parafialnego kościoła na godz. 17:30


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Czym jest duchowa adopcja

Jan Paweł II - obrońca życiaCo roku w święto Zwiastowania odbywa się uroczystość, na której wierni, chcący podjąć trud modlitwy w obronie życia gromadzą się wokół ołtarza i składają przyrzeczenie. Czym jest Duchowa Adopcja, kto może się jej podjąć i dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowieź w poniższym artykule.

Więcej…

Obrzęd duchowej adopcji

Jak wygląda uroczystość. Do czego zobowiązują się uczestnicy. Przedstawiamy przebieg uroczystości dla wszystkich chętnych.

Więcej…

Jan Paweł II w obronie życia

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka
(Nowy Jork, ONZ.2.10.1979 r.)

Więcej…

Jasnogórskie Śluby Narodu

26 sierpnia 1956 roku

Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!
Królowo świata i Polski Królowo!

Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

Więcej…

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Więcej…

Ostatnie zdjęcia

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024

Niedziela Palmowa 2024

Niedziela Palmowa 2024
24 marca 2024Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa