Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Dzieci zaadoptowane

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 90 osób z naszej parafii przyjęło duchową adopcję dziecka poczętego.

Jest to modlitwa w intencji dziecka , którego życie w łonie matki jest zagrożone! Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej, oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców.

Podjęcie Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego to uczynek miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa broni poczęte, lecz niechciane dzieci przed śmiercią z rąk własnych rodziców, może dać początek nawrócenia ich serc, napełnić je na nowo szacunkiem i miłością do Bożego daru życia. Modlitwą tą obejmujemy rodziców, którym brakło miłości do poczętego dziecka. Podjęcie tego uczynku miłosierdzia budzi solidarność, by zjednoczyć się w modlitewnej i materialnej pomocy dla zagrożonego życia. Modlitwa ta niesie Ewangelię życia i budzi w sercach małżonków gotowość do przyjęcia tego Bożego daru.

Wypraszajmy u Boga tę łaskę, by każde poczęte dziecko było przyjmowane przez rodziców z miłością. Bądźmy świadkami Miłości.


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Czym jest duchowa adopcja

Jan Paweł II - obrońca życiaCo roku w święto Zwiastowania odbywa się uroczystość, na której wierni, chcący podjąć trud modlitwy w obronie życia gromadzą się wokół ołtarza i składają przyrzeczenie. Czym jest Duchowa Adopcja, kto może się jej podjąć i dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowieź w poniższym artykule.

Więcej…

Obrzęd duchowej adopcji

Jak wygląda uroczystość. Do czego zobowiązują się uczestnicy. Przedstawiamy przebieg uroczystości dla wszystkich chętnych.

Więcej…

Jan Paweł II w obronie życia

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka
(Nowy Jork, ONZ.2.10.1979 r.)

Więcej…

Jasnogórskie Śluby Narodu

26 sierpnia 1956 roku

Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!
Królowo świata i Polski Królowo!

Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

Więcej…

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Więcej…

Ostatnie zdjęcia

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024

Niedziela Palmowa 2024

Niedziela Palmowa 2024
24 marca 2024Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa